در صورت سلامت کامل چشمها و کسب نتیجه دلخواه در معاینات اولیه و رعایت موارد ذکر شده در سوالهای قبل مثل عدم استفاده از لنز تماسی طی مدت مشخص شده قرار عمل گذاشته می شود. مواردی که باید قبل از عمل رعایت شود عبارتند از:
– از چند روز قبل از جراحی حتما شبها لبه پلکها (از بیرون) بوسیله آب گرم و شامپوی بچه شسته و سپس با آب گرم آب کشیده شود.
– در مورد خانمها اگر از لوازم آرایشی استفاده می شود بهتر است ۲ تا۳ روز قبل از عمل از استفاده از این مواد در اطراف چشم خودداری گردد.
– شب و ساعتهای قبل از عمل استراحت کرده و اضطراب به خود راه ندهید. جای نگرانی نیست زیرا این جراحی تا کنون روی هزاران بیمار با نتایج عالی انجام شده و استراحت مناسب و نداشتن اضطراب باعث افزایش شانس موفقیت عمل می گردد.
– در صورتیکه واقعا نیاز باشد می توانید یک قرص ۵ میلی گرمی دیازپام را حدود نیم ساعت قبل از شروع جراحی میل نمائید تا در حین جراحی فقط اضطراب کاهش یابد،‌ اما هوشیاری کم نشود و همکاری نیز در این زمان مختل نگردد. ضمنا پس از پایان جراحی اثر دارو به اوج خود خواهد رسید و بیمار می تواند استراحت و خواب کوتاهی داشته باشد.
– بهتر است قبل از جراحی استحمام نمایید زیرا تا ۴۸ ساعت پس از جراحی نباید به حمام بروید و از طرفی خود استحمام قبل از عمل نیز باعث ایجاد آرامش و کاهش اضطراب خواهد گردید.
– در روز جراحی به کلی از به کار بردن عطر و ادکلن خودداری فرمائید.